Ознайомчу практику студентів 1 курсу напряму підготовки «Туризм» – розпочато!

7 грудня 2016 року в студентів 1 курсу групи Т-36 напряму підготовки «Туризм» стартувала ознайомча практика. Введення студента у світ туризму, закладення фундаменту поступового пізнання складного туристичного явища є надважливим та водночас цікавим завданням.

У перший день керівники практики Булгакова Наталія Валеріївна та Зараховський Олександр Євгенійович організували для студентів ознайомчу пішохідну екскурсію, яку проводила кандидат географічних наук, екскурсовод з величезним досвідом роботи – Короткова Алла Яківна. Разом з нею першокурсники змогли зануритись в атмосферу стародавнього Києва.

Екскурсію було розпочато зі знайомства з «парадним» входом древнього граду Кия – Золотих воріт. Головна брама стародавнього міста є пам’яткою оборонної архітектури домонгольського періоду часів Київської Русі й однією із найдавніших споруд Східної Європи датованою ХІ сторіччям. Сучасний об’єкт є лише реконструкцією воріт, побудованих Ярославом Мудрим, які неодмінно вражають своєю величчю та історичним минулим нині.

Наступним об’єктом туристичного маршруту стала головна православна святиня України – Софія Київська, Храм Премудрості Божої. Будівництво Собору за науковою версією, яка нині визнана, датується 1011 р. і продовжило розпочату Володимиром Великим нову епоху в кам’яній містобудівній архітектурі Києва. Згідно з літописом, Храм Премудрості Божої збудований князем Ярославом Мудрим на місці перемоги печенігів в 1037 році. Собор вражає не тільки своїм виглядом, а й благодатним духом переплетіння епох. Особливу увагу сучасників привертає дзвіниця, збудована наприкінці ХVІІ на початку ХVІІІ сторіч.

Нині до головної площі Києва вже прибула новорічна ялинка, тому центральна частина міста поволі набуває новорічно-різдвяного шарму і додає емоційних ноток до програми екскурсії.

Якщо уважно придивитися до топографії розміщення головних духовних святинь центру міста, можна неозброєним оком помітити сакральний хрестоподібний шлях, по якому проходять архітектурні вісі екскурсійних об’єктів міста: Золоті ворота – Софія Київська – Дитинець (місце Десятинної церкви) – Андріївська церква – Михайлівський Золотоверхий собор – пам’ятник Хрестителю Київської Русі – Володимиру Великому. Наші пращури надавали таким символічним речам великого, можна сказати, культового значення, адже хрест – це символ православ’я.

На території Національного Музею історії України Алла Яківна розповіла студентам про цікаві факти заснування міста Києва, його історичне минуле. Все це відбувалося в чудовому місці, звідки відкривалась прекрасна панорама на зимове місто.

Зробивши коло по місту князя Володимира, студенти підійшли до Михайлівського Золотоверхого монастиря. Цей монастир є одним з головних храмів Української Православної Церкви Київського Патріархату. Побудований в 1108 році, він був частково зруйнований після нападу монгольського хана Батия. Після чого храм відбудували і добудовували упродовж століть. Так і простояв монастир до 1936-го року, допоки радянська влада не почала його нещадно руйнувати. Але, завдяки зусиллям українського духовенства, громадськості та влади в 1997 р. розпочато відновлення монастиря як унікальної архітектурної споруди в стилі українського/ мазепинського/козацького бароко.

Зимова подорож древнім Києвом закінчилася поблизу пам’ятника хрестителю Русі – Володимиру Великому.

Незважаючи на морозну погоду, студенти із захопленням ознайомлювались з головними туристичними родзинками міста Києва, за що вдячні Аллі Яківні та викладачам і з нетерпінням чекають на продовження своїх подорожей столицею Батьківщини.

Отож, старт зроблено !

Попереду – багато цікавого та унікального !